Sterylizator Sanityzator UV Do Narzędzi Kosmetycznych Manicure

Indeks: 61572522

Producent:

Sterylizator Sanityzator UV Do Narzędzi Kosmetycznych Manicure

Ten produkt nie występuje już w magazynie

199,90 zł brutto

  • Twoje zamówienie zostanie wysłane w 24h! Twoje zamówienie zostanie wysłane w 24h!
  • Masz 14 dni na darmowy zwrot towaru Masz 14 dni na darmowy zwrot towaru
  • Najtańsza dostawa już od 11,30 zł Najtańsza dostawa już od 11,30 zł

Więcej informacji

Sterylizator Sanityzator UV Do Narzędzi Kosmetycznych Manicure

Sterylizator lampowy owalny , emitujący promienie UV to urządzenie którego funkcją jest niszczenie bakterii. Polecany do salonów fryzjerskich, kosmetycznych i stylistów paznokci.Stosowany dla narzędzi i sprzętu który nie może być sterylizowany płynami lub nie ma  możliwości zastosowania autoklawu.Wystarczy włożyć przedmiot do szufladki, by po włączeniu zapaliła się sterylizaująca żarówka emitująca niebieskie światło. W trakcie strylizacji czuć charakterystyczny zapach ozonu.

Nie wymaga stosowania dodatkowych płynów.

Kiedy stosujemy sterylizator tego typu:

Najczęściej sterylizator lampowy służy do dezynfekcji sprzętu fryzjerskiego takiego jak nożyczki, grzebienie, szczotki czy pęsety, ręczniki, podkładki pod dłoń stylistki paznokci.Dezynfekcja tego typu nie niszczy mechanicznie sprzętu, nie tępi np nożyczek . Promienie UV działają bakteriobójczo zapewniając bezpieczną pracę w gabinecie kosmetycznym.

Na czym polega sterylizacjia promieniami UV ?:

Działanie sterylizatora  polega na naświetlaniu promieniowaniem ultrafioletowymm narzędzi czy sprzętu poddanego sterylizacji.

Promieniowanie UV zmienia strukturę kwasów nukleinowych, najsilniej działa na formy wegetatywne drobnoustrojów. Urządzenie to emituje fale UV o długości 210–328 nm.  Promieniowanie ultrafioletowe nie przenika w głąb płynów i ciał stałych, jest absorbowane przez szkło i tworzywa sztuczne. Dlatego też wyjaławia się w ten sposób na ogół tylko powietrze lub powierzchnię przedmiotów. Jest to metoda pomocnicza i nie zastąpi stosowania autoklawu w gabinecie kosmetycznym.

Dane techniczne:

  • Moc urządzenia: 8W
  • Czas sterylizacji  16 minut,
  • Wielkość szuflady: 31 x 21 x 7 cm